Jumprava '03

Tai tālajā 2003.gada pavasarī piemīlīgajā Jumpravā uz I Starptautisko bērnu kameransambļu festivālu – konkursu „Muzicējam kopā ar draugiem” ieradās mazie kamermūziķi gan no 20 Latvijas mūzikas skolām, gan draugi no Viļņas, Kauņas un Sanktpēterburgas. Pavisam festivālā piedalījās 196 bērni, kas aizrautīgi muzicēja 72 ansambļos. Pasākumu organizēja Jāzepa Mediņa mūzikas skolas un Jumpravas mūzikas skolas pedagogi – entuziasti. Kopīgiem spēkiem izstrādāts festivāla – konkursa Nolikums un izveidots tā norises plāns. Toreizējā kultūras ministre Ingūna Rībena ir festivāla Goda patronese. Finansiālu atbalstu sniedza Kultūrkapitāla fonds, Jumpravas pagasta padome, Rīgas domes Kultūras pārvalde, Ogres rajona padome.
 
Pirmajā – konkursa dienā uzstājās paši drosmīgākie. Starptautiska žūrija vērtēja bērnu sniegumu 3 vecuma grupās. Pēc konkursa spraigajām stundām bērni devās izklaidēties un iepazīties ar Jumpravu, bet viņu skolotāji pulcējās kamerzālē uz pedagoģiski metodisku semināru. Savu vērtējumu par konkursu kopumā sniedza žūrijas komisijas locekļi. Meistarklasi vadīja Lietuvas Mūzikas akadēmijas profesors Petras Kunca. Ar skaņdarbu aranžēšanas iespējām iepazīstināja komponiste Ilze Arne. Par bērnu kamermuzicēšanas tradīcijām Lietuvā stāstīja Viļņas B. Dvarionas mūzikas skolas skolotājas Jūrate Bundzaite un Egle Čobotiene. Pievakarē ar klusu svētbrīdi un izjustu muzicēšanu Jumpravas baznīcā norima visi satraukumi.
 
Otrās dienas rīta pusē mūsu ārzemju draugi devās iepazīties ar Vecrīgu. Pēc tam Jumpravas kultūras namā izskanēja divi festivāla koncerti – senās un klasiskās mūzikas programma un mūsdienu mūzikas koncerts.
 

Noslēgumā – laureātu apbalvošana un sirsnīgas pateicības ar organizatoru sarūpētām dāvanām. Kā jauka festivāla izskaņa – sadraudzības ugunskurs un pikniks Jumpravas brīvdabas estrādē.