Mārupe '04

"Svētki bērniem, kam patīk muzicēt kopā ar draugiem", tā varētu nosaukt II Starptautisko bērnu kameransambļu festivālu – konkursu “Muzicējam kopā ar draugiem”, kas norisinājās 2004.gada 29. un 30.maijā Mārupē. To kopīgi organizēja Jāzepa Mediņa mūzikas skolas un Mārupes mūzikas un mākslas skolas pedagogi. Šis muzikālais, pavasarīgi priecīgais akcents mācību gada noslēgumā bija jauks un gaidīts. Muzicēt un kolēģu sniegumu paklausīties bija ieradušies 70 bērnu kameransambļi no 28 mūzikas skolām, kopskaitā 215 dalībnieki un 68 viņu skolotāji. Patīkami bija sagaidīt ne tikai Latvijas mazos kamermūziķus, bet arī viesus no Maskavas, Sanktpēterburgas, Kauņas, Viļņas.
 
Festivāla pirmajā dienā muzicēja konkursa dalībnieki. Viņu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Pēcpusdienā žūrijas komisijas locekļi vadīja pedagoģiski metodisku semināru skolotājiem, sniedzot praktiskus padomus un ieteikumus darbam ar bērnu kameransambļiem. Bija iespēja apmainīties pieredzē ar kolēģiem arī no citām valstīm. Bērniem tas savukārt bija laiks dažādām izglītojošām un izklaides aktivitātēm, iepazīstoties ar Mārupi. Bērni ar sajūsmu piedalījās izjādēs ar zirgiem un iemēģināja roku golfa spēlē. Šīs spraigās dienas vakarā pulcējāmies tuvējā Piņķu baznīcā uz svētbrīdi un nelielu koncertu.
Festivāla otrās dienas pirmajā koncertā skanēja senā, klasiskā un romantiskā, bet otrajā – mūsdienu mūzika. Pēcpusdienā svinīgajā noslēgumā tika paziņoti konkursa rezultāti. Festivāla organizētāji bija sarūpējuši piemiņas balvas un pateicības visiem dalībniekiem, kā arī īpašus diplomus un balvas laureātiem. Arī pikniks skolas pagalmā un sadraudzības brīži brīvā dabā paliks visiem dalībniekiem jaukā atmiņā.
 
Pateicība Festivāla organizatoru vārdā par izpratni un atsaucību daudzajiem šī pasākuma finansiālajiem atbalstītājiem (Kultūrkapitāla fondam, Rīgas rajona padomei, Mārupes pagasta padomei, Rīgas domes Kultūras pārvaldei u.c.).