Kuldīga '05

Pavasara ziedoņa pašā plaukumā, 2005.gada 28. un 29.maijā Kurzemes pērlē, skaistajā Kuldīgā norisinājās gadskārtējais, jau III Starptautiskais bērnu kameransambļu festivāls – konkurss “Muzicējam kopā ar draugiem”. Tas bija spilgts notikums mūzikas skolu dzīvē pagājušā mācību gada nogalē. Organizatori – Jāzepa Mediņa mūzikas skola sadarbībā ar Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolu. Finansiāls atbalsts tā rīkošanai tika saņemts no Valsts Kultūrkapitāla Fonda,  Ministru kabineta, kā arī no Kuldīgas Domes un Kuldīgas rajona padomes.
 
Šoreiz festivāls – konkurss pulcēja 220 kopāmuzicēt gribošus bērnus no 26 mūzikas skolām (76 ansambļus) un 86 viņu skolotājus. Ar savu spēli mūs priecēja arī draugi no Viļņas, Sanktpēterburgas, Kauņas, Veļikije Luki mūzikas skolām.
Par neaizmirstamu pārdzīvojumu kļuva jau pats dalībnieku brauciens no Rīgas uz Kurzemi. Ceriņziedos slīgstošie dārzi, tulpju un narcišu krāsainie akcenti tajos, spilgti dzeltenās rapšu druvas, ziedi pakalnos un gravās, saule pāri visam…
… Uz mūzikas skolas zāles brīnišķīgās skatuves, senlaicīgam menuetam skanot, tiek uznests krāšņais Festivāla karogs. Iedvesmojošus apsveikuma vārdus teic Festivāla – konkursa Goda patronese Ingūna Rībena. Viņai pievienojas Jāz. Mediņa mūzikas skolas direktors Valdis Lastovskis, Kuldīgas Domes kultūras darbu vadītāja Gunta Laizāne, Kuldīgas mūzikas skolas direktores vietniece Inguna Svara, skolotāja Gunta Melbārde no Mediņskolas un – festivāls uzsāk savu skanējumu!...
 
Pasākuma pirmajā – satraukumiem pilnajā konkursa dienā 54 ansambļu sniegumu vērtēja mūsu cienījamā žūrija. Saspringtās konkursa dienas noslēgumā – svētbrīdis Kuldīgas Katrīnas baznīcā – miera, pateicības un klusas apceres pilni mirkļi. Šoreiz to kuplināja arī neliels, izjusts pedagogu kameransambļu koncerts, kas jau veidojas par jauku tradīciju. Pirms tam skolotājiem bija iespēja noklausīties divas atklātās stundas, ko sniedza mūsu kolēģi no Viļņas B. Dvarionas mūzikas skolas un Sanktpēterburgas G. Sviridova mākslu skolas. Bērni pa to laiku devās iepazīties ar Kuldīgas skaistākajām vietām, pabija arī pie slavenās Ventas rumbas. Vēlu vakarā izturīgākie dalībnieki pulcējās pie draudzības ugunskura kempingā Nabas ezera krastā, kur bija arī mūsu nakšņošanas vieta.
 
Saulainais otrās dienas rīts sākās ar braucienu uz Ēdoles pili. Tās senatnīgos pagalmus un zāles pieskandināja Festivāla senās mūzikas koncerts. Bērniem bija dota iespēja arī iepazīties ar pili un tās apkārtni. Festivāla otrais – mūsdienu mūzikas koncerts pulcēja klausītājus un dalībniekus Kuldīgas Kultūras centrā. Tā izskaņā sveicām konkursa laureātus. Atvadoties pateicāmies viesmīlīgajiem Kuldīgas mūzikas skolas kolēģiem. Īpašu paldies teicām mūzikas skolas direktorei Marutai Rozītei par viņas neizsīkstošo enerģiju un gatavību sadarboties. Arī viņas sarūpētais gardais kliņģeris saldināja mazliet skumjo atvadīšanās brīdi.
 
Festivāla – konkursa draugu pulks kļūst ik gadu jo kuplāks. Rodas pieredze, kas dod iespēju katru nākošo pasākumu veidot gan savādāku, gan veiksmīgāku. Esam pateicīgi visiem kolēģiem Latvijā un aiz tās robežām par jaunajām idejām un vērtīgiem ierosinājumiem. Aizvadītā festivāla spilgtākos brīžus var noskatīties divu stundu garā videofilmā.