Baldone '06

Izskanējis IV Starptautiskais bērnu kameransambļu festivāls – konkurss “Muzicējam kopā ar draugiem”. Šoreiz tikāmies 2006.gada 3.un 4.jūnijā Baldonē. Pateicamies visiem bērniem un skolotājiem, kas priecēja mūs ar savu līdzdalību šajos muzikālajos pavasara svētkos!
 
Pasākuma organizatori – 2005.gada nogalē dibinātais Atbalsta fonds „Muzicējam kopā ar draugiem”, Jāzepa Mediņa mūzikas skola un Baldones mūzikas skola pateicas Kultūras ministrijai, VKKF, kā arī  Rīgas rajona padomei un Baldones pilsētas domei par finansiālu atbalstu mūsu svētkiem.
 
Šīgada pasākumam bija pieteikušies 43 bērnu kameransambļi un 60 viņu skolotāji no Viļņas, Sanktpēterburgas, Tartu, Utenas, Kijevas, Baldones, Dobeles, Liepājas, Tukuma, Vidzemes jūrmalas, Ķekavas, Jaunpiebalgas, Rojas, Jēkabpils, Glūdas, piecām Rīgas mūzikas skolām, kā arī Rīgas 88.v-sk., Kultūras centra „Nellija” un mūzikas skolas „Kadanss”.
 
Svinīgo atklāšanas ceremoniju krāšņi rotātajā Baldones mūzikas skolas zālē ieskandināja senlaicīga menueta skaņas. Dalībniekus sirsnīgi sveica Festivāla – konkursa Goda patronese Ingūna Rībena, Jāz. Mediņa mūzikas skolas direktors Valdis Lastovskis, Baldones mūzikas skolas direktore Dace Sloka un Festivāla mākslinieciskā vadītāja skolotāja Gunta Melbārde no Mediņskolas.
 
Pēc saspringtajām konkursa stundām 3.jūnijā bērni devās iepazīties ar Baldones skaistākajām vietām, pabija arī slavenajā Baldones observatorijā. Pedagogi savukārt tikās ar žūriju. Vērtīgi bija noklausīties audzēkņu snieguma metodisku analīzi, lietišķus padomus un aizrādījumus, kā arī atzinības vārdus skolotājiem par ieguldīto darbu. Profesore Gunta Sproģe un viņas kolēģi uzteica gan  konkursa profesionālā līmeņa būtisku izaugsmi, gan svētku organizētāju rūpes. Turpinājumā skolotāji iepazinās ar komponista Imanta Mežaraupa un kolēģes, P. Jurjāna MS skolotājas Jutas Bērziņas bagātīgo pieredzi skaņdarbu aranžēšanā dažādiem kameransambļu sastāviem. Pirmās dienas noslēgumā – īss svētbrīdis Baldones baznīcā – pateicības un klusas apceres mirkļi. Arī šoreiz to kuplināja neliels, izjusts pedagogu kameransambļu koncerts.
    
4.jūnija rīts sākās ar Festivāla I koncertu Baldones baznīcā. Skanēja baroka laikmeta un klasiskā mūzika. Festivāla II koncerts (mūsdienu mūzika) pulcēja klausītājus un dalībniekus mūsdienīgajā Baldones kinoteātra zālē. Tā izskaņā sveicām konkursa laureātus. Īpašs paldies Baldones mūzikas skolas skolotājai Solvitai Lokai par viņas neizsīkstošo enerģiju un nesavtīgo palīdzību svētku gatavošanas un norises laikā.
  
Lai gan pievakarē līņāja, sadraudzības mirkļu jaukumu skolas pagalmā pie ugunskura tas nemazināja. Visiem garšoja ceptās desiņas un gardais kliņģeris. Bērni vēl turpināja paši muzicēt gan zālē (bravo, jurjānieši!!!), gan klasēs, priecējot mūs ar savu aizrautību. Atvadīties ilgi negribējās…
    
Turpinām saņemt atsauksmes no kolēģiem Latvijā un aiz tās robežām! Festivāls – konkurss tika filmēts (Edmunds Mickus); drīz būs iespēja tā spilgtākos brīžus noskatīties DVD filmā.
    
2007.g. 5. un 6.janvārī Mediņskolā iecerētas 2 dienu meistarklases gan bērniem, gan skolotājiem, pieaicinot izcilus kameransambļu pasniedzējus no Latvijas Mūzikas akadēmijas un ārvalstīm.
    
Nākamais būs jau piektais, tātad jubilejas festivāls. Priecājamies par Dobeles mūzikas skolas kolēģu uzaicinājumu to organizēt pie viņiem.

 

Uz tikšanos 2007.gada 1. – 3.jūnijā Dobelē – jaukajā ceriņu galvaspilsētā!