Dobele '09

Saulainajā ceriņu galvaspilsētā Dobelē aizvadījām gadskārtējo, jau VII Starptautisko bērnu kameransambļu festivālu – konkursu “Muzicējam kopā ar draugiem”.
 
Šogad festivālam – konkursam bija pieteikušies 95 mazie kamermūziķi (32 ansambļi) un 56 skolotāji no Viļņas B. Dvarionas DMS, Viļņas M.Čurļoņa Nacionālās MS, Tartu H. Ellera MS, Dobeles, Ventspils, Limbažu, Liepājas, Tukuma, Vecumnieku, Vidzemes jūrmalas, Glūdas, Rīgas 1., 4.-Pārdaugavas, P. Jurjāna un Jāz. Mediņa mūzikas skolām.
 
Jaunie kamermūziķi ieskandināja šīgada festivālu jau 29.maija vakarā. 30.maija rītā svinīgo atklāšanas ceremoniju krāšņi rotātajā Dobeles mūzikas skolas zālē ievadīja tradicionālās menueta skaņas. Ar laba vēlējumiem (4 valodās!) klātesošos sveica Dobeles mūzikas skolas direktore Māra Rozentāle, Dobeles pilsētas mērs Andris Elksnītis, Festivāla mākslinieciskā vadītāja skolotāja Gunta Melbārde no Mediņskolas un citi apsveicēji.
 
Konkursā ansambļu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Pēc kopīgas fotografēšanās skolas pagalmā saspringtās konkursa dienas noslēgumā – svētbrīdis Dobeles luterāņu baznīcā – miera, pateicības un klusas apceres pilni mirkļi, ko ar skaņām pildīja muzicējošie skolotāji. Pievakarē pulcējāmies jaukajā viesu namā Ausātas uz draudzības vakaru. Mūs gaidīja bagātīgs cienasts. Bērni ilgi priecājās kopā arī muzicējot gluži neformālā gaisotnē. Arī jaukais laiks, pavasara spilgtais zaļums un ziedu krāšņums bija kā īpaša dāvana jaunajiem mūziķiem un viņu skolotājiem.
31.maija rīts – seminārs skolotājiem: tikšanās ar žūrijas komisiju,  noklausoties audzēkņu snieguma metodisku analīzi. Gunta Melbārde stāstīja ar jaunumiem no ECMTA. Izvērsās aktīva, neformāla diskusija par problēmām, ar kurām saskaramies ikdienā. Profesore Gunta Sproģe sniedza meistarklasi ar atraktīvo meiteņu trio no JMMS.
 
Festivāla koncerti norisinājās pusdienlaikā paralēli Dobeles Kultūras namā un brīnumskaistajā, smaržu pilnajā Ceriņu dārzā. Pateicoties bērnu dedzīgajam muzicēšanas priekam un atsaucīgajai publikai koncerti izdevās patiešām lieliski.
Saulainajā pievakarē muzikālie notikumi risinājās senatnīgajās Dobeles pilsdrupās. Mūs visus priecēja un bagātināja RTU stīgu ansambļa Gaiva jauniešu aizrautīgā muzicēšana Dzidras Pelēķes vadībā. Svinīgajā noslēguma ceremonijā tika paziņoti konkursa rezultāti, apsveikti un apbalvoti dalībnieki un izteiktas pateicības.
Atvadoties no sirds pateicāmies viesmīlīgajiem Dobeles mūzikas skolas kolēģiem  un īpašs PALDIES – mūzikas skolas direktorei Mārai Rozentālei un viņas „rūķīšu” komandai par neizsīkstošo enerģiju un nesavtīgo palīdzību.
Spilgtākie šī muzikālā pavasara  mirkļi tika filmēti (paldies Didzim Biedriņam). Ja vēlaties saņemt ierakstus – rakstiet mums!
 
Organizatori – Atbalsta fonds „Muzicējam kopā ar draugiem”, Jāzepa Mediņa mūzikas skola un Dobeles mūzikas skola vēlas pateikties par atbalstu
 
Valsts Kultūrkapitāla fondam,
Dobeles pilsētas domei,
apgādam ULMA
Egilam Kaljo personīgi,
Reklāmdrukai,
SIA ONYX un izdevniecībai Musica Baltica par iespēju konkursa dalībniekus iepriecināt ar īpašām balvām.
 
Ziemā tiekamies tradicionālajās Meistarklasēs! Tās iecerētas 2010.g. 8.-10.janv. Mediņskolā Rīgā, pieaicinot izcilus kameransambļu pasniedzējus gan no Latvijas Mūzikas akadēmijas, gan ārvalstīm.
 
Nākamā gada ziedonī  - 2010.gada 4.-6.jūnijā gaidīsim bērnus un jauniešus (līdz 21 gada vecumam!) Rīgā, mediņskolas jaunajās telpās Kronvalda bulvārī 8 un citviet pilsētā uz VIII Starptautisko bērnu kameransambļu festivālu – konkursu “Muzicējam kopā ar draugiem”.
 
Paldies, Dobele! Esi sveicināta, Rīga!