Rīga '10

VIII STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU KAMERANSAMBĻU FESTIVĀLS-KONKURSS „MUZICĒJAM KOPĀ AR DRAUGIEM”
2010.gada 4.-6.jūnijā, Rīgā
 
Pateicoties tam, ka mediņskolai nu ir tik brīnišķīgas jaunas, plašas telpas Kronvalda bulvārī 8, kas kā radītas šādu vērienīgu pasākumu norisei, mūsu Festivāls beidzot ir ieguvis savas mājas. Tā organizatori – Atbalsta fonds Muzicējam kopā ar draugiem un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola.
 
4.jūnijā notika daži Ieskaņu koncerti (pie Skolas, pie Kongresu nama, Gutenberga terasē pie Doma laukuma), kā arī sākās dalībnieku reģistrēšanās un mēģinājumi mūzikas skolas Koncertzālē.
 
5.jūnija rīts sākās ar svinīgu Festivāla – konkursa atklāšanas ceremoniju, kuru ievadīja tradicionālais senlaicīgais Menuets un skolai veltītā Jāz. Mediņa Romance. Starptautiska žūrija, ko vadīja Jāz.Vītola Mūzikas akadēmijas profesore Gunta Sproģe un citi viņas kolēģi no Somijas, Igaunijas, kā arī Eiropas kamermūzikas skolotāju asociācijas prezidents Evans Rotšteins no Francijas (Parīze, Proquartet), līdz pievakarei vērtēja 40 kameransambļu sniegumu. Pavisam pasākumā piedalījās 132 jaunie kamermūziķi no Somijas, Igaunijas, Lietuvas Latvijas mūzikas skolām un vidusskolām un 52 viņu skolotāji. Pievakarē - īss klusas apceres brīdis Vīlandes draudzes baznīcā, kur muzicēja pedagogi un žūrijas locekļi. Vakarā – atkal skolā – party ar bagātīgu un gardu mielastu, neformālu muzicēšanu, patiesas sadraudzības un sadarbības garu gan starp skolotājiem, gan bērniem.
 
6.jūnija rītā notika metodisks seminārs skolotājiem, kurā ar jauno mūziķu snieguma analīzi un citiem ar mūsu darbu saistītajiem jautājumiem, izraisot diskusijas un domu apmaiņu, uzstājās konkursa žūrijas locekļi. ECMTA prezidents stāstīja par asociācijas mērķiem un centieniem atbalstīt kamermuzicēšanas tradīcijas jauniešu vidū; viesis no Somijas stāstīja par šo pieredzi savā valstī, kā arī uzdāvināja Fondam notis (somu komponistu kamermūzika jauniešiem). Bērni un vecāki šajā laikā devās mazā ekskursijā pa jūgendstila un Vecrīgas ielām. Priekšpusdienā viesmīlīgajā Vēstures un kuģniecības muzejā, tā Kolonu zālē notika 2 ansambļu – jubilāru koncerts (Tartu Ellerino un mūsu pašu Con anima šogad svinēja 10 gadu jubileju, kurā viņi arī tika sveikti). Pusdienlaikā visus priecēja koncerts LU Botāniskajā dārzā, kur krāšņajai rododendru ziedēšanai pievienojās jauno mākslinieku aizrautīgā muzicēšana, kas pulcēja daudz klausītāju. Pēcpusdienā – atkal mediņskolas koncertzālē – Festivāla svinīgā noslēguma ceremonija, kuru ievadīja jauniešu kamerorķestra Armonico koncerts, bet pēc tam – apbalvošana, pateicības. Un tad – atvadīšanās no draugiem, ar kuriem kopā muzicēts.